Get Adobe Flash player

JESTEŚMY Z WAMI I DLA WAS”

Fundacja Świat z Uśmiechem od stycznia bieżącego roku w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego prowadzi Punkt Konsultacyjno - Doradczy dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w Oleśnicy i w Oławie. Koordynatorem Punktów jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie TRATWA. W Punkcie wspieramy aktywnych obywateli zaangażowanych na rzecz lokalnych społeczności, uczestniczymy w lokalnym życiu NGO. Zarówno w Oleśnicy jak i w Oławie udzielane są bezpłatne doradztwo/konsultacje w zakresie zakładania organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, doradztwo w sprawie funkcjonowania i pozyskiwania środków na działalność organizacji oraz rozliczania dotacji ze środków zagranicznych lub krajowych.

Organizacje pozarządowe najczęściej przychodzą z problemem dotyczącym składania sprawozdań finansowych i merytorycznych, które należy złożyć w US. Często jest tak, że to od nas organizacje dowiadują się o tym kiedy i gdzie należy złożyć sprawozdanie – dodaje Agnieszka Grażyńska.

Ponadto organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chętnie przychodzą o pozyskanie informacji o aktualnych konkursach na pozyskiwanie środków na działalność organizacji a także o pomoc w przygotowaniu i sprawdzeniu napisanych przez nich wniosków mówi Sylwia Sendek.

W ramach DPKD organizujemy także szkolenia i warsztaty dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.  Jeśli zgłosi się organizacja pozarządowa, która chciałaby aby zorganizować szkolenie czy warsztaty na konkretny temat to  podejmujemy działania aby szkolenie czy warsztat się odbyło.

Nasze wsparcie kierowane jest do wszystkich osób, które angażują się w działalność społeczną.

Doradztwo/konsultacje można uzyskać:

Oleśnica ul. Kopernika 6: poniedziałek  godz. 9:00 do 12:00 oraz wtorek godz. 17:00 do 19:00

Oława ul. Brzeska 9/4: poniedziałek  godz. 17:00 do 20:00 oraz środa godz. 17:00 do 20:00

Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby działające w sektorze organizacji pozarządowych.

Fundacja Świat z Uśmiechem

Ul. Kopernika 6, 56-400 Oleśnica

Tel. 605447234

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.