Get Adobe Flash player

Od 01 kwietnia 2012 na terenie powiatu oleśnickiego działa Lokalny Inkubator NGO, w którym organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne mogą korzystać z porad doradców i animatora, a także z infrastruktury technicznej.

Inkubator NGO jest dostępny 5 dni w tygodniu po 6 godzin dziennie. Do dyspozycji korzystających znajduje się pięć niezależnych stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, drukarki z skanerem. Ponadto do dyspozycji osób zainteresowanych jest wyposażona biblioteczka NGO. Doradcy i animator udzielają wsparcia od kwietnia 2012 do grudnia 2013.

Siedziba Lokalnego Inkubatora NGO w Oleśnica:

ul. Kopernika 6

56-400 Oleśnica

tel. 71 795-75-59

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Godziny pracy inkubatora:

 

PONIEDZIAŁEK 10.00 – 16.00

WTOREK 12.30 – 18.30

ŚRODA 10.00 – 16.00

CZWARTEK 12.30 – 18.30

PIĄTEK 10.00 – 16.00

Lokalny Inkubator NGO w Oleśnicy działa od 01 kwietnia 2012 w ramach projektu „Tworzenie Lokalnych Inkubatorów NGO w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego”. Projekt realizowany jest przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych w partnerstwie z Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych – „TRATWA”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 5.4.2 – Rozwój dialogu obywatelskiego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie potencjału i możliwości rozwojowych III sektora i udziału obywateli/lek w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i inicjowania współpracy międzysektorowej na Dolnym Śląsku poprzez rozwój 16 lokalnych inkubatorów NGO znajdujących się poza Oleśnicą, również w : Oławie, Miliczu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Legnicy, Lubinie, Zgorzelcu, Głogowie, Żmigrodzie, Lubaniu, Kłodzku, Bolesławcu, Górze, Ząbkowicach i Wołowie.

Projekt adresowany jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz obywateli zainteresowanych tematyką dotyczącą III sektora, gotowych do aktywnej działalności w stowarzyszeniu lub fundacji.

W ramach działalności Lokalnego Inkubatora NGO w Oleśnicy realizowane jest wsparcie dla organizacji pozarządowych z powiatu oleśnickiego poprzez realizację następujących zadań:

1. Dostarczanie informacji o uregulowaniach prawnych, źródłach finansowania krajowych i zagranicznych, dostępnych szkoleniach , a także dostarczanie podstawowych informacji o III sektorze.

2. Organizowanie i informowanie o szkoleniach z zakresu zarządzania organizacją pozarządową.

3. Udostępnianie zaplecza technicznego dla prowadzenia działań przez organizacje pozarządowe (stanowisko komputerowe, dostęp do Internetu, dostęp do drukarki i skanera, biblioteczka z literaturą fachową).

4. Organizację debat otwartych w ramach Powiatowego Forum Organizacji Pozarządowych,

5. Spotkania animujące nowe inicjatywy obywatelskie,

6. Spotkania animujące wolontariuszy,

7. Doradztwo i konsultacje z zakresu:

  • Aspektów formalno – prawnych funkcjonowania organizacji pozarządowych;
  • Przygotowania projektów do konkursów krajowych i zagranicznych;
  • Pozyskiwania środków;
  • Informowania o dostępnych szkoleniach;
  • Zarządzania finansowego w organizacji: formułowanie budżetów, rozliczanie dotacji, prowadzenie działalności odpłatnej i gospodarczej;
  • Zarządzania organizacją i zarządzanie zasobami ludzkim;
  • Zakładania organizacji;
  • Obowiązków rejestracyjnych i wypełniania formularzy;
  • Tworzenia statutu;
  • Współpracy międzysektorowej oraz pomiędzy organizacjami pozarządowymi.