Get Adobe Flash player

JESTEŚMY Z WAMI I DLA WAS”

Fundacja Świat z Uśmiechem od stycznia bieżącego roku w ramach Dolnośląskiej Sieci Doradztwa Pozarządowego prowadzi Punkt Konsultacyjno - Doradczy dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych w Oleśnicy i w Oławie. Koordynatorem Punktów jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Stowarzyszenie TRATWA. W Punkcie wspieramy aktywnych obywateli zaangażowanych na rzecz lokalnych społeczności, uczestniczymy w lokalnym życiu NGO. Zarówno w Oleśnicy jak i w Oławie udzielane są bezpłatne doradztwo/konsultacje w zakresie zakładania organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, doradztwo w sprawie funkcjonowania i pozyskiwania środków na działalność organizacji oraz rozliczania dotacji ze środków zagranicznych lub krajowych.

Organizacje pozarządowe najczęściej przychodzą z problemem dotyczącym składania sprawozdań finansowych i merytorycznych, które należy złożyć w US. Często jest tak, że to od nas organizacje dowiadują się o tym kiedy i gdzie należy złożyć sprawozdanie – dodaje Agnieszka Grażyńska.

Ponadto organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne chętnie przychodzą o pozyskanie informacji o aktualnych konkursach na pozyskiwanie środków na działalność organizacji a także o pomoc w przygotowaniu i sprawdzeniu napisanych przez nich wniosków mówi Sylwia Sendek.

W ramach DPKD organizujemy także szkolenia i warsztaty dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.  Jeśli zgłosi się organizacja pozarządowa, która chciałaby aby zorganizować szkolenie czy warsztaty na konkretny temat to  podejmujemy działania aby szkolenie czy warsztat się odbyło.

Nasze wsparcie kierowane jest do wszystkich osób, które angażują się w działalność społeczną.

Doradztwo/konsultacje można uzyskać:

Oleśnica ul. Kopernika 6: poniedziałek  godz. 9:00 do 12:00 oraz wtorek godz. 17:00 do 19:00

Oława ul. Brzeska 9/4: poniedziałek  godz. 17:00 do 20:00 oraz środa godz. 17:00 do 20:00

Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby działające w sektorze organizacji pozarządowych.

Fundacja Świat z Uśmiechem

Ul. Kopernika 6, 56-400 Oleśnica

Tel. 605447234

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Fundacja Świat z Uśmiechem informuje, że podczas zbiórki publicznej zgodnie z decyzją nr 224/2013 z dnia 17 czerwca 2013r. Ministra Administracji i Cyfryzacji w dniach od 21 czerwca 2013r. do 31.12.2013r. zebrano 1.265.249,69 PLN (słownie: jeden milion dwieście sześćdziesiąt pięć tysięcy dwieście czterdzieści dziewięć złotych 69/100). Środki zostały wydatkowane na pokrycie kosztów przeszczepu płuc w Klinice w Wiedniu podopiecznej fundacji oraz leczenie po przeszczepie i rehabilitację, a także pobyt osoby towarzyszącej w Wiedniu. Leczenie i rehabilitacja Pani Justyny jeszcze się nie zakończyły, więc pozostałe jeszcze środki zgromadzone na koncie Fundacji będą nadal przeznaczane na ten cel.

Więcej…

 

W turnusie tym uczestniczyło 55 dzieci z terenu Dolnego Śląska. Kolonia ta została sfinansowana przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Program kolonii zawierał tytuł „Ja i Ty bezpieczni w domu i w szkole” my dodaliśmy bezpieczni w Ustroniu Morskim. Wychowawcy, ratownicy, kierownik kolonii i ośrodka oraz Pani pielęgniarka organizowali uczestnikom pogadanki, prelekcje związane z bezpieczeństwem w ośrodku wypoczynkowym - jego terenie i poza nim, w domu, w szkole, w mieście i na wsi w kontaktach z nieznajomymi - „Obcy – może być groźny”, w wodzie, na drodze, na ścieżce rowerowej. Koloniści z radością uczyli się piosenek kolonijnych, brali udział w konkursach: „Rzeźba z piasku”, „Pokazie mody na wesoło”, „Randka w Ciemno”, „Turniej wiedzy”, „Rozgrywkach sportowych”, „Mam talent”. Inne atrakcje to: chrzest kolonijny, zabawy integracyjne w grupie kolonijnej, dyskoteki z innymi koloniami: Zielonej Góry i Zakopanego, poczta kolonijna. Wspaniale bawiliśmy się w Western Parku w Ustroniu Morskim, gdzie poznaliśmy zwyczaje i kulturę Dzikiego Zachodu. Indianie uczyli nas tańca Cauntry, widzieliśmy pokazy kaskaderskie i rewolwerowe, poznaliśmy historię zwierząt będących w mini zoo kowbojskim. Chętni mogli przejechać się kładem lub konno. Odbyliśmy pieszą wyprawę do starego lotniska Bagicz idąc promenadą przez Sianożęty, gdzie widzieliśmy stare bunkry i hangary dla samolotów z czasów II wojny światowej. Podjęliśmy współpracę z Centrum Kultury w Ustroniu Morskim i uczestnicy naszej kolonii z zaangażowaniem brali udział w warsztatach plastycznych i akwarelowych. Starsi koloniści obejrzeli film kinowy w amfiteatrze w Ustroniu Moraskim. Na tym turnusie obywały się wycieczki rowerowe do latarni morskiej w Gąskach – trasa trudniejsza dla starszych kolonistów i do latarni morskiej w Kołobrzegu wraz ze zwiedzeniem Muzeum Minerałów w Kołobrzegu - trasa łatwiejsza dla młodszych. Ciekawą atrakcją był Skansen Chleba w Ustroniu - koloniści mielili ręcznie ziarna pszenicy na mąkę i przyglądali się pracy mieszadeł do wyrobu ciasta chlebowego, po czym przyglądali się dawnym wypiekom chleba. Poznali stare urządzenia gospodarstwa domowego związane z prowadzeniem domu, ich działanie oraz przeznaczenie. Z wizytą na naszej kolonii byli iluzjoniści „Magik i wróżka”, którzy odkryli rąbek tajemnicy świata magii, prowadzili konkursy z nagrodami dla kolonistów i dla wychowawców. Oprócz tak wielu atrakcji małego miasteczka Ustronie Morskie, chyba najwspanialsza była słoneczna pogoda pozwalająca na bezpieczne kąpiele pod opieką ratowników w Bałtyku. Uczyliśmy się też robienia przemyślanych zakupów, racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i pisania oraz wysyłania kartek pocztowych. 14 dni kolonijnych bardzo szybko minęło, pozostały niezapomniane wspomnienia.

 

Fundacja Świat z Uśmiechem jest organizacją pozarządową, posiadającą status organizacji pożytku publicznego.

Celem statutowym Fundacji Świat z Uśmiechem jest działalność dobroczynna oraz charytatywno-opiekuńcza w sferze pożytku publicznego, polegająca w szczególności na:

  • pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji materialnej;
  • wspieraniu postaw samodzielnego wychodzenia z ubóstwa pomocy dzieciom i młodzieży uzdolnionej a pochodzącej z rodzin ubogich w zdobyciu wykształcenia i zawodu;
  • organizacji wypoczynku dla dzieci ze środowisk patologicznych i ubogich;
  • wspieraniu działań przeciwdziałających patologiom wśród dzieci i młodzieży;
  • wspieraniu działań organizacji i instytucji zajmujących się działalnością na rzecz ubogich, pomocy materialnej w sytuacjach losowych;